Школа сомельє Віталія Ковача
Наша школа відрізняється від інших своєю неординарністю, цікавою подачею матеріалу, високим професіоналізмом нашої команди.

Творцем школи є людина, яка все своє життя присвятила улюбленій справі. 11 років тому після проходження навчання в Італії Віталій Ковач вирішив передати свій досвід молодим фахівцям. Слухачами школи є майбутні сомельє, представники готельно-ресторанного бізнесу та в цілому всі, кому цікаво пізнати дивовижний світ вина.

За 11 років ми підготували сотні сомельє і допомогли поглибити знання багатьом нашим приватним клієнтам. Наші випускники працюють по всьому світу це і круїзні лайнери і відомі готелі світу.
Наш курс складається з 3-х рівнів - кожен рівень це 15 лекцій, розділених на теоретичну та практичну частини. Вісімнадцятирічний досвід роботи в цій сфері дозволив гармонійно скласти теоретичну частину курсу. Практична частина розподілена на 2 етапи.

Перша це вивчення ароматів з книги Жана Ленуа. На першому рівні - це 54 аромати «Le Nez du Vin», на другому - це 54 аромати «Le Nez du Whisky», на третьому – це 12 ароматів «Le Nez du Café» і 12 ароматів «Les défauts».

Другий етап практичної частини включає в себе дегустацію ідеально підібраних взірців в рамках теми, що розглядається.
Навчання в школі проходить за стандартами Міжнародної асоціації сомельє (ASI). По завершенню навчання слухачі складають іспит і отримують диплом нашої школи.
І РІВЕНЬ
Цей етап включає в себе курс лекцій щодо техніки дегустації, а також історії, технології виробництва і особливостей всіх відомих алкогольних напоїв світу, починаючи з пива і вина і закінчуючи напоями міцної групи, а також сигарами.

По суті, цей рівень дає можливість зрозуміти, як створюють той чи інший напій, і навчитися якісно їх розрізняти. І найголовніше зрозуміти чому одне вино коштує 100 гривень, а інше коштує 500.
ІІ РІВЕНЬ
Міжнародна енографія відкриє можливість відправитися в свого роду подорож по виноробних регіонах світу, вивчаючи терруари, сорти винограду, класифікації та ряд інших нюансів, що впливають на стиль і індивідуальність вина.

І найголовніше зрозуміти чим відрізняється наприклад каберне совіньон, який вирощений в Бордо від каберне совіньону, який вирощений в Каліфорнії або на Голанських висотах в Ізраїлі.
ІІІ РІВЕНЬ
Фінальний етап школи – мистецтво поєднання напоїв та їжі. Зупинимося детальніше на всіх продуктах, починаючи від м'яса, риби, сиру і спецій і закінчуючи кавою та чаєм.

Головним актором третього рівня є продукти, які ми будемо розбирати по деталях аби чітко зрозуміти чим відрізняється хамон від прошуто, в чому їх особливість та з яким вином вони можуть найкраще поєднуватися.
ЛЕКТОРИ ШКОЛИ
Віталій Ковач
Засновник Школи сомельє
Співзасновник телевізійного проекту WINEMAP TV.
Винороб-технолог за освітою, творець винної карти, яка була удостоєна нагород "Один келих" (2003 рік) і "Два келихи" (2004 г.) від Wine Spectator. Член Італійської асоціації сомельє.
Сергій Підгорний
Переможець конкурсу "Український Сомельє-2008.
Закінчив з відзнакою Школу вина "Енотрія" (Москва, 2010) .Відвідав багато виноробень в таких країнах, як Франція, Італія, Німеччина, Греція, Угорщина і Аргентина.
Іван Бачурін
Президент Української асоціації сомельє.
Президент Української асоціації сомельє.
Кращий Сомельє України 2009.
Віце Чемпіон України 2008.
Переможець сліпої дегустації на конкурсі сомельє і виноробів України 2008.
Учасник Чемпіонату Європи 2009 .
Член дегустаційної комісії Інституту Спирту України.
Президент Асоціації Сомельє України.
Дмитро Гурінчік
Керівник відділу маркетингових комунікацій компанії "Сигарний Дім Фортуна".
Провідний експерт альтернативної тютюнової продукції.
Член всеукраїнської асоціації виноробів та сомельє з 2008 року.
Постійний член журі конкурсу "Український сомельє" з 2007 року.
Тимур Ражабов
Чинний бренд амбасадор компанії ТС +
Досвід роботи в барі більше 16 років. Має кваліфікацію "дегустатор-випробувач". Ведучий тренінг менеджер в центрі барменів Planet Z.
Володимир Бендик
Пивний фахівець в Гуцульській крафтовій пивоварні Ципа
Ментор контрактних крафтових пивоварень. "За освітою я винороб, але після університету, життя мене зв'язала з пивоварінням, що дозволило подивитися на дану індустрію трохи інакше."
ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ
1
Чи можу я почати навчання з другого рівня, тому що я вже трішки розбираюсь в вині і перший рівень мені буде не цікавий?
В теорії можливо, але у нас в практиці було 2 таких випадки, коли люди після проходження другого рівня самі стверджували, що все таки краще починати з першого рівня, тому що програми між собою пов'язані, особливо що стосується практичної частини.
2
Скільки взірців ми продегустуємо під час проходження першого рівня?
Після теоретичної частини кожної лекції практична частина складається з 4 взірців підібраних до теми, що досліджується.
3
Якщо я пропустив заняття по поважній причині чи можу я якось наздогнати курс?
Так звичайно. По-перше, адміністратор надішле Вам пропущену лекцію в електронному вигляді. По-друге, у Вас буде можливість прослухати лекцію, яку ви пропустили з іншою групою.
4
Чи зможу я після навчання у Вашій школі навчитися розрізняти та відчувати різні аромати, що присутні в вині?
Так це є властивість кожної особи індивідуально відчувати всі аромати. Ми гарантуємо, що навчимо Вас розрізняти та відчувати різноманітні аромати в вині.
5
Чи допомагаєте Ви з працевлаштуванням після школи сомельє якщо у мене є намір працювати сомельє?
Так, тому що до нас звертається величезна кількість роботодавців з різних мереж ресторанів та магазинів з усієї України за потребою порекомендувати найкращих учнів нашої школи.
6
Чи видається диплом після проходження навчання?
Так. У нас є два типи дипломів, які відрізняються тим, що один розрахований на спеціалістів, які планують продовжити свою трудову діяльність в цій професії. Цей диплом має серійний номер. Інший диплом для тих хто прослухав курс для себе і не бажає здавати екзамен.
НАШІ СТУДЕНТИ
Элеонора
Удивительное и восхитительное приключение может случиться с вами там, где вы не ожидаете! Столько интересного может быть услышано и вкусного продегустировано! Обучение в этой школе изменило мою жизнь. Я нашла свое призвание. Вот так легко и просто! А имена Виталий Ковач и Иван Бачурин должны быть указаны в толковом словаре для определения слова учитель!!! Так ярко, сочно, эмоционально и увлекательно подавать материал — настоящий талант. В итоге, я была счастлива приобщиться к чудесному и получить этот незабываемый опыт! Рекомендую всем ценителям наслаждений! Сейчас я живу и работаю по новой специальности в Королевстве Камбоджа и я единственный сомелье в своем городе.

Очень приятное впечатление от обучения в школе - грамотные специалисты, интересная программа, приятная подача материала на высоком профессиональном уровне. Преподавателям, вопреки моему сильному сомнению, таки удалось научить меня разбираться в винах. очень приятное послевкусие.
Людмила
Сильная школа для людей которые выбрали работу сомелье, кависта или просто человека, не безразличного к виноделию. Только огромных знаний не достаточно чтобы научить и передать опыт, вино нужно бесконечно любить , чем и может гордиться Виталий Ковач. Спасибо Сенсею за массу новых открытий и винных путешествий . Уверен, для всех выпускников это огромный шаг вперед в мир вина. Любите вино, ищите баланс!
Максим
Даже если вы не собираетесь стать сомелье или кавистом, а просто отдохнуть и получить новые знания о спиртных напитках, дегустируя их в приятной компании после рабочего дня, вам сюда...
Константин

Так склалося, що мені потрібна була перезагрузка в житті. Школа Віталія Ковача – стала санаторієм-профілакторієм для моєї душі. Неймовірний, харизматичний, порядний Віталій так «затягував» у свої лекції, що 3-4 год лекції проходили на одному диханню.

Дізнаючись з кожним разом все більше про вино, ми з Віталієм «подорожували» по різних країнах і виноробнях, по виноградниках і винних підвалах, по дубових та коркових лісах і заходили в гості до бондаря... але завжди Віталій повторював: «Найцінніше, що ви отримаєте тут – це спільна дегустація». Дегустації на кожному занятті з докладним аналізом і міжнародною методикою візуальної оцінки, описом аромату та смаку вина. Приголомшлива атмосфера, прекрасна наша група №23, відмінне вино і дуже професійний сомельє Віталій Ковач.

Лекції по міцному алкоголю, пиву і сигарах також проводили справжні професіонали! Це потужні викладачі, чудові, амбіційні, з вогником в очах хлопці, це було щось неймовірне. Можна писати і писати про кожного цілий твір.
Курси Школи сомельє Віталія Ковача будуть цікаві і тим, хто просто хоче розширити свій кругозір у вині, і тим хто хоче пов'язати своє життя з професією сомельє і просто любителям і цінителям вина. Всім РЕКОМЕНДУЮ! Прекрасне співвідношення ціни і якості!
А зараз наша група готується до іспиту )))
Оксана
Не думаю, то найдется хотя бы один выпускник школы, который не был бы преисполнен чувством глубокой благодарност и к Виталию Ковачу и его команде сомелье за все те эмоции, впечатления и знания, которыми теперь наполнены наши головы и сердца!

В днизанятий в школе, мой рабочий день проходил в предвкушении вечера, когда в светлом и просторном дегустационном зале собирались совершенно разные людисо всех концов города, чтобы позабыть о проблемах и заботах и погрузиться в удивительный мир вина. Виталий преподает с такой страстью и любовью, что даже не замечаешь, как пролетают 3 часа, и вот ты уже идешь домой, на губах легкая улыбка, а в душе противоречия от послевкусия Совиньойн блан ;)

Школа подойдет начинающим сомелье и владельцам ресторанов, барменам и просто тем, кто хочет окунуться в невероятный мир вина и приобщиться к великому таинству.

Эля
Здравствуйте) Хотелось бы поблагодарить Виталия Ковача и всех преподавателей школы за профессиональное обучение и массу позитива) Очень понравилась доступность предоставляемой информации, качественная подача материала. Обучение и все его темы без исключения оказались полезны. Подробные комментарии преподавателей, а также желание поделиться знаниями, оставили незабываемые впечатления)
Дмитрий
Родинні подорожі по винним регіонам (в основному Італія) надихали. Винні дегустації у київських закладах ставали все частішими і змістовнішими. Хотілося знати і вміти. Щось необхідно було робити з тим всім, але що саме?

Друзі. На те вони і є. Так у серпні 2015 з'явився сертифікат на Перший рівень навчання. Це був виклик. Чи за майже 20 років після університету ще здатен вчитися?

Школа. Перший рівень. Все логічно і системно. Надцікаво і розважливо. Complimenti, V.Italy! Відповідально. Основний виклик - аромати. Як, ну як розрізнити аромати того, чого не їси? Система...

Іспит. Ну майже давно забутий тремор. І вуаля!

Дружина. На те вони і дружина. Серпень 2016. Сертифікат на Другий рівень Школи. Ще системніше. Ще змістовніше і цікавіше. Регіони. Виробники. Where to go and what to do на багато років наперед питання закрито.

Люди. Такі різні і такі мотивовані. Викладачі-маестро і доценти. Фундаментальне знання. Учні-такі різні, кожен прийшов за своїм. Кожен отримав своє. Alumni club & alumni spirit. Чудові знайомі на багато років.

ВИНО. To sip or not to sip...

Далі буде...
Валентин